Aktualności
2017-04-12
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ AMATORÓW

Karolewo wygrało w Barcianach!

8 kwietni, w przeddzień niedzieli palmowej rozegrano w barciańskiej hali otwarty turniej piłki nożnej amatorów. W drużynach mogli występować wyłącznie amatorzy, nie zrzeszeni w sezonie 2016/2017 w żadnym klubie, którzy ukończyli 16 lat. Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na trzy grupy gdzie rozgrywano spotkania każdy z każdym, następnie do fazy półfinałowej awansowały po dwa najlepsze zespoły tworząc dwie grupy. Mecze trwały po 13 minut, tylko finał 2 x 8 minut.

Zwycięzcą grupy „A” został zespół z Karolewa wygrywając dwa mecze z Księżycem w Blasku 4:0 i z Majorem Team 1:0 oraz przegrywając z Kaweckim Team 0:3.

Natomiast Kawecki Team po jednej wygranej musiał zadowolić się dwoma remisami z Majorem Team 1:1 oraz z Księżycem w Blasku 3:3 ale wystarczyło to do drugiego miejsca w grupie i awansu do półfinałów. Z grupy „B” awans wywalczył Centerpasz Giżycko, który pokonał kolejno OSP Korsze 2:1, Dotyk Proboszcza 4:0 oraz Budowlankę Team 3:0. Natomiast druga drużyna Dotyk Proboszcza wygrała z Budowlanką Team 4:1 i OSP Korsze 3:0 i też uzyskała awans do półfinałów.

W grupie „C” najlepiej sobie radzili zawodnicy Żagielboy z Węgorzewa, którzy wygrali

z Duo Trans 2:1, zremisowali z GKP Futsal Kętrzyn i w ostatnim pojedynku w grupie poradzili sobie z Vive Kętrzyn 3:1, a Vive mimo porażki w dwóch kolejnych pojedynkach wygrał z GKP Futsal i Duo Trans po 1:0 i wyszedł z grupy z drugiego miejsca.

W I grupie półfinałowej Karolewo wygrywając z Dotykiem proboszcza 2:1 i remisując z Żagielboy Węgorzewo wygrało swój półfinał grupowy i czekało na finał. Dotyk Proboszcza wygrywając z zespołem Żagielboy 2:1 zapewniło sobie drugie miejsce w grupie i prawo gry o trzecie miejsce w turnieju. W II grupie półfinałowej Kawecki Team rozprawił się z Certerpaszem z Giżycka 4:0 i Vive Kętrzyn 2:1 i został drugim finalistą, a drugie miejsce przypadło zespołowi Vive Kętrzyn, który po remisie 2:2 z Centerpaszem dzięki korzystniej różnicy bramkowej zajął drugie miejsce i zdobył prawo gry w małym finale.

W meczu  o V miejsce spotkały się więc trzecie drużyny z grup półfinałowych. Minimalnie lepszy okazał się Certerpasz Giżycko, który strzelając w 5 min. bramkę zapewnił sobie zwycięstwo. W małym finale mecz kontrolowali zawodnicy Vive Kętrzyn pokonując Dotyk Proboszcza 4:1. A W finale spotkali się zwycięzcy grup półfinałowych a także zwycięzcy grupy „A”. W fazie eliminacyjnej lepsi byli zawodnicy Kaweckiego Team, którzy wygrali 3:0, jednak finał należał już do zespołu z Karolewa. Jeszcze pierwszą bramkę w 4 min. zdobył Michał Żyżyk dla Kaweckiego ale przed przerwą w 8 min. wyrównał Karol Niedziałkowski strzelając bramkę do szatni. Po przerwie nadal trwała zacięta walka ale znowu dał znać o sobie Karol Niedziałkowski, który na 2 min. przed końcem meczu strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu i przypieczętował zwycięstwo drużyny Karolewa.

Najlepszym strzelcem został Łukasz Wójcik (Dotyk Proboszcza) z 9 bramkami, najlepszym zawodnikiem został uznany Michał Żyżyk (Kawecki Team), a najlepszym bramkarzem uznano Pawła Iwaniuka z Karolewa.

W turnieju wystąpiła rekordowa ilość drużyn bo aż 12 i tak zakończono sezon halowy w Barcianach. Zwycięzcy z rąk Iwony Turko dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury otrzymali puchary i medale.