Aktualności
2017-03-16
II HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "MISTRZÓW"

Gwardia Jarka Szczytno zwyciężyła w Międzynarodowym Turnieju Mistrzów

11 marca w hali sportowej w Barcianach odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej „MISTRZÓW”, tym razem w obsadzie międzynarodowej. W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn, które zwyciężały lub były na podium w lokalnych turniejach poszczególnych lig. Na turniej nie dojechał zespół z Bartoszyc. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie A zwyciężył Chorzela Team Kętrzyn.

Wyniki spotkań – grupa A:

1)      Duo Trans – Chorzela Team         1:8 (1:1)

2)      Duo Trans – Oleńka Giżycko        0:3 (0:1)

3)      Chorzela Team - Oleńka Giżycko 2:1 (0:0)

Wyniki spotkań grupy B:

1)      Major Team- Jurand Barciany                1:3 (1:1)

2)      Gwardia Szczytno – Prawdińsk (Rosja) 1:1(1:0)

3)      Major Team - Gwardia Szczytno            0:3(0:1)

4)      Jurand Barciany - Prawdińsk (Rosja)      2:3(1:1)

5)      Major Team - Prawdińsk (Rosja)            0:2(0:2)

6)      Jurand Barciany -  Gwardia Szczytno     1:2(0:0)

7)

Tabela końcowa grupy B:

1. Gwardia Jarka Szczytno  7 pkt (6:2)
  2. Prawdińsk (Rosja)           7 pkt (6:3)
  3. Jurand Barciany               3 pkt (6:6)
  4. Major Team Kętrzyn       0 pkt (1:8)

Następnie spotkały się drużyny Duo Trans i Juranda Barciany w walce o 5 miejsce i po bezbramkowym wyniku sędzia zarządził rzuty karne. Tutaj lepsi okazali się zawodnicy Juranda pokonując Duo Trans 2:1. W związku z tym, że nie dojechała drużyna z Bartoszyc organizatorzy dokonali korekty w programie turnieju. Drużyny z dwóch pierwszych miejsc w grupach rozegrały półfinały „na krzyż”. Po czym wygrani grać mieli o miejsca 1-2, a przegrani o miejsca 3-4.

W pierwszym półfinale Chorzela Team przegrał z Prawdińskiem z Rosji 1:3 (1:1) a Rosjanie zostali pierwszym finalistą. W drugim półfinale Oleńka Giżycko przegrała z Gwardią Jarka Szczytno 1:3 (0:1).

W meczu o 3 miejsce Oleńka Giżycko pokonała zespół Chorzeli Team Kętrzyn 2:1 (1:1), mimo że pierwszą bramkę strzelił Adam Sepczyński dla Chorzeli w 8 min. jednak za minutę Piotr Pawlik wyrównał na 1:1 ustalając wynik do przerwy. Po przerwie Maciej Kudyk w 16 min. strzelił zwycięskiego gola dla Oleńki.

W wielkim finale  „MISTRZÓW” spotkały się zwycięzcy półfinałów Gwardia Jarka Szczytno i zespół z Prawdińska (Rosja). Drużyny już wcześniej spotkały się w grupie B i wynik był nierozstrzygnięty. Podobnie było w finale ale tylko do przerwy, kiedy to żadna z drużyn nie strzeliła bramki. Po przerwie Gwardia strzeliła w 15 min. bramkę po strzale Mariusza Miłka a w ostatniej minucie na 2:0 podwyższył Sebastian Nowakowski. Mimo porażki w finale bardzo korzystne wrażenie pozostawili po sobie Rosjanie, którzy mieli w drużynie najlepszego zawodnika turnieju Siergieja Trenina. Natomiast wśród zwycięskiej drużyny Gwardii Jarka Szczytno był najlepszy bramkarz Tomasz Przybysz i król strzelców Michał Kwiecień.

Był to bardzo udany międzynarodowy turniej zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach i Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kętrzynie.

Organizatorzy serdecznie dziękują Panu Bronisławowi Goździewskiemu za wykonanie zdjęć poszczególnym drużynom turnieju dla wszystkich uczestników zawodów.